نشست فعالان صنعت دامپروری استان خراسان رضوی با نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنعت دامپروری استان خراسان رضوی روز پنج شنبه مورخ 30 مرداد 1399 نشستی با حضور جناب آقای کریمی قدوسی نماینده محترم مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی برگزار شد . در این جلسه که در محل اتحادیه صنعت دامپروری استان خراسان رضوی برگزار گردید هیئت مدیره اتحادیه صنعت دامپروری ، مدیر و رئیس هیئت مدیره موسسه دامپروری آستان قدس رضوی ، عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی گاوداران صنعتی مشهد و همچنین مدیر امور طیور و کارشناس امور دام معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان حضور داشتند .

ابتدا امین هراتی مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری استان ضمن خیر مقدم اهم مسائل و مشکلات روز صنعت را مطرح کرد . کمبود نهاده دامی به نرخ دولتی و افزایش قیمت نهاده ها در بازار آزاد و در کل افزایش هزینه تولید برای دامدار ، پایین بودن نرخ شیر و گوشت نسبت به قیمت تمام شده آن برای دامدار ، عدم اجرای درست طرحهای حمایتی دولت از جمله قیمت پایین و شرایط سخت خرید دام توسط شرکت پشتیبانی ، قیمت گذاری های غیر واقعی بر روی تولیدات دامی توسط ستاد تنظیم بازار کشور و مشکلات ایجاد شده به دلیل سلب اختیار وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بازرگانی تحت عنوان قانون انتزاع از مواردی بود که مطرح شد و حاضرین جلسه هر یک در خصوص این موارد به ایراد مطالب و مشکلات پرداختند ..

سپس جناب آقای کریمی قدوسی ضمن یادداشت موارد جهت پیگیری و همچنین تایید مشکلات موجود و تاکید بر این امر که مشکلات همه بدست همین فعالان بخش بوسیله همراهی و همدلی قابل حل بوده و این کشور با توجه به اقلیم ، ظرفیت بالایی در تولیدات کشاورزی و دامی دارد . همچنین شکستن انحصار واردات و حضور بیشتر و پررنگ تر تشکلها باید به وقوع بپیوندند و مجلس یازدهم پیگیر مشکلات بخش تولید است .

 

DaminaGroup@  

برنامه اندروید دامینا را دریافت کنید